Të fundit

Zv/ministri Durimishi reagon pas deklaratës së Hotit: ‘Sapo gënjeu në kuvend’

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka thënë se deputeti Avdullah Hoti nuk e ka treguar të vërtetën lidhur me rrugën nga ‘Gorenje’ deri në Graçanicë.

Hoti tha sot në seancën e Kuvendit të Kosovës, në të cilën po diskutohet për projekt-buxhetin e vitit 2024, se nuk janë ndarë mjetet për rrugën Veternik deri në Graçanicë.

Por, këtë deklarim të Hotit e ka demantuar Durmishi.

“Sapo gënjeu Avdullah Hoti Tha se nuk është ndarë buxhet për rrugën nga Gorenje e deri në Graqanicë”, tha Durmishi.

Durmishi tha se qeveria ka ndarë 2 milion e gjysmë euro për këtë rrugë.

“Për këtë rrugë kemi filluar procedurat e prokurimit dhe me 21 nëntor është hapja e ofertave. Gjithashtu në buxhetin që e kanë deputetët para vetës për këtë rrugë janë ndarë 2 milion e gjysmë euro”, tha ai.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci