Të fundit

Lajçak përfundon takimet me Bislimin dhe Petkoviqin, pritet takim trilateral

Takimi në mes të dërguarit evropian për dialogun, Miroslav Lajçak me kryenegociatorin e Kosovës, Besnik Bislimi dhe ai me Petar Petkoviqin e Serbisë, kanë përfunduar.

Euronews.rs raporton se nga burime të saj ka kuptuar që tema kryesore në takimin Lajçak-Petkoviq ka qenë draft-statuti i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe.

Paralelisht, takime të ndara kanë zhvilluar ekspertët e të dyja vendeve ku është diskutuar për personat e zhdukur dhe energjinë.

Derisa pas përfundimit të takimit me Bislimin, pritet që të ketë një takim trilateral, të ndërmjetësuar nga Lajçak.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci