Të fundit

OKB lëshon alarmin për rrezikun e përhapjes së epidemive në Gaza

Agjencia e Kombeve të Bashkuara për të drejtat humanitare njoftoi sot se epidemitë dhe kriza e urisë duken të pashmangshme pas javësh sulmesh izraelite në Gaza.

Komisioneri i Lartë i OKB-së për të Drejtat e Njeriut, Volker Turk, paralajmëroi, pas vizitës së tij në Lindjen e Mesme, për seriozitetin e situates.

Mungesa e karburantit do të shkaktojë një katastrofë në të gjithë Gazën, do të çonte në kolapsin e sistemeve të ujërave të zeza, kujdesit shëndetësor dhe në fund të shpërndarjes së ndihmës humanitare, tha ai.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci