Të fundit

Vdiqën 10 persona në koncertin e tij, Travis Scott flet për tragjedinë e “Astroworld”

Reperi i njohur Travis Scott ka zbuluar se ndihet shumë keq që nga katastrofa e festivalit “Astroworld”, e cila la 10 njerëz të vrarë gjatë koncertit të tij me 5 nëntorit të viti 2021 në Huston.

32-vjeçari u shpreh se ka pasur ‘momente të vështira’ në dy vitet që kur punoi në albumin e rikthimit, “Utopia”.

Personat që gjetën vdekjen në këtë koncert nga asfiksia e shtypjes varionin nga mosha 9 deri në 27 vjeç vdiqën, të cilën një ekspert e krahasoi me shtypjen nga një makinë.

“Duke bërë muzikë, ti mendon për gjërat që ndodhin në jetë dhe merr pjesë në këto gjërat. Ai moment për familjet, për qytetin, ishte shkatërrues. Dhe kur erdhi puna për të përfunduar albumin…u riktheva në atë histori, nuk e di, muaj, muaj dhe muaj më pas. Dhe ideja për t’u rikthyer në muzikë, për të punuar në muzikë dhe vetëm për t’u futur në atë, ishte terapeutike për të qenë në gjendje të kanalizonim një pjesë të energjisë në prodhim dhe tinguj dhe ta përfundoni atë. Dua të them se isha tepër i shkatërruar, gjithmonë mendoj për këtë. Ata tifozë ishin si familja ime. Unë i dua fansat e mi në maksimum. Ka momentet e saj ku bëhet e ashpër. Ju thjesht ndjeni për ata njerëz. Dhe familjet e tyre”– tha reperi.

Gjatë një interviste të mbajtur dy vite më parë, Scott fajësoi stafin i tij që nuk i tregoi atij të ndalonte shfaqjen, ndërsa pretendoi se ai nuk ishte në dijeni shtypjen e turmës.

Ai pretendon se nuk i dëgjoi britmat për ndihmë kur turma doli jashtë kontrollit.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci