Të fundit

ShBA vazhdon sanksionet ekonomike, fut në Listën e Zezë 10 individë nga Ballkani

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë futur dhjetë individë në Listën e Zezë, ndërsa kanë bërë shpalljen e raundit të radhës së sanksioneve ekonomike në Ballkan.

Individët e sanksionuar, siç thuhet në faqen zyrtare të Thesarit Amerikan, janë nga Bosnja dhe Hercegovina, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Serbia.

Pjesë e kësaj liste janë: Savo Cvijetinoviq, Petar Gjokiq dhe Dushko Peroviq nga Bosnja e Hercegovina; Miodrag Davidoviq dhe Branisllav Miqunoviq nga Mali i Zi; Ratka Kunoska Kamceva, Irina Samsonenko dhe Sergey Samsonenko nga Maqedonia e Veriut; dhe Misha Vaçiq e Nenad Popoviq nga Serbia.

”Veprimi i sotëm rikonfirmon përpjekjet më të gjera të qeverisë amerikane për të promovuar paqen, stabilitetin dhe qeverisjen funksionale demokratike në rajonin e Ballkanit Perëndimor”, citon Rel, nënsekretarin për Terrorizmin dhe Inteligjencën Financiare të Thesarit amerikan, Brian E. Nelson.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci