Të fundit

Meçi i shumëpritur Fury – Usyk, mësohet data e ndeshjes

Meçi i shumëpritur i boksit mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk do të mbahet më 17 shkurt në Riad të Arabisë Saudite.

Të enjten, në një konferencë për media në Londër, është konfirmuar data e meçit për titullin e kampionit të padiskutueshëm në peshën e rëndë në boks.

Britaniku Fury është kampion i botës në versionin WBC, ndërsa Usyk është kampion bote në versionet WBA, WBO, IBF dhe IBO.

Meçi mes tyre ishte paraparë të mbahej në dhjetor, por është shtyrë për shkurt, pas paraqitjes jo të mirë të Furyt në fund të tetorit në përballjen me yllin e MMA-t, Francis Ngannou. Fury fitoi me vështirësi me pikë.

Fury ka bilanc prej 34 fitoreve e një barazimi, ndërsa Usyk i ka fituar 21 meçet e deritashme në boks profesionist.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci