Të fundit

Krasniqi: Varfërimi i popullit është i vetmi investim i këtij pushteti të keq

Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, sot gjatë seancës ka thënë se Kosova është edhe më keq se sa ka qenë, edhe pse buxheti është më i lartë për 100 milionë euro.

Sipas saj, pushtetarët e kanë harruar që 10% e familjeve kosovare jetojnë me më pak se 2 euro në ditë.

Krasniqi ka përmendur dhe mosrritjen e pagave, pensionet dhe ka ironizuar dhe me “xhipat e zi” të pushtetit që dikur i kritikonte pushtetet e kaluara.

Deputetja mes tjerash ka përmendur edhe mosndarjen e barabartë për komunat duke favorizuar siç thotë ajo komunat ku qeverisë partia në pushtet.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci