Të fundit

Ngjarjet që janë planifikuar për sot në Kosovë

Këto ngjarje priten të ndodhin më 17 nëntor 2023 në vendin tonë.

09:30
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës organizon Forumin Ndërkombëtar “Ulpiana” që synon të avancojë marrëdhëniet ndërmjet qeverive dhe politikave nëpërmjet angazhimit të diasporës dhe zhvillimit ndërkombëtar. Merr pjesë ministrja, Donika Gërvalla. (Hotel “Sirius”, Prishtinë)

09:30
Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK) mban ceremoninë e eventit “Ditët e Gjyqësorit”. (Hotel “Swiss Diamond”, Prishtinë)

09:30
Fakulteti i Edukimit Fizik dhe i Sportit në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” organizon “Konferencën e IV shkencore ndërkombëtare në edukim fizik, sport dhe shëndet”. (Amfiteatri i Administratës Qendrore të UP-së)

10:00
Kuvendi Komunal i Prishtinës mban mbledhjen e radhës. (Objekti i Komunës)

10:00
Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё, Rini dhe Sport mban dëgjim publik lidhur me Projektligjin për Artin dhe Kulturën. (Kuvendi i Kosovës)

10:00
Tempulli në bashkëpunim me Asociacionin Kosovar të Motorizimit (AMRKS) dhe Institutit për Siguri Rrugore dhe Hulumtime në Transport, shënojnë Ditën Botërore e Përkujtimit të Viktimave në Aksidentet në Trafikun Rrugor, përmes dhurimit të gjakut. (Qendra për Transfuzionin e Gjakut)

10:30
Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë organizon tryezën ndërparlamentare të komisioneve për punë të jashtme dhe komisioneve për integrim evropian të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut. (Kuvendi i Kosovës, N506)

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci