Të fundit

DASH: Rusia me synime keqdashëse ndaj Ballkanit Perëndimor

Zëdhënësi i sapoemëruar i Departamentit Amerikan të Shtetit, Matthew Miller, ka shpalosur një sërë veprimesh të Shteteve të Bashkuara kundër manovrave keqdashëse ruse në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

Në një deklaratë të publikuar në platformën X, Miller bën të qartë qëndrimin e SHBA-së për të adresuar dhe shtrënguar llogaridhënien e individëve korruptivë që kërcënojnë integritetin e institucioneve shtetërore nëpër Ballkan.

“Duke iu kundërvënë veprimeve destabilizuese të Rusisë në Ballkanin Perëndimor, ne njëkohësisht angazhohemi të ndëshkojmë ata aktorë të korruptuar që përpiqen të dëmtojnë fondamentet institucionale të rajonit,” u shpreh Miller.

Në lidhje me këtë temë, Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka ngritur alarmin se ambiciet e gjata të Rusisë po mbeten të pandryshuara dhe ka paralajmëruar për përpjekjet e mundshme ruse për të instiguar një konflikt të ri në Ballkan në të ardhmen e afërt.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci