Të fundit

Uruguai gjunjëzon Argjentinën në Buenos Aires, Messi i frustruar goditi rivalin e tij

Lojtarët e Argjentinës pësuan humbjen e parë që nga triumfi në Botëror dhe u mundën nga Uruguai me rezultat 2:0 në eliminatoret për Botëror.

Ndeshja u luajt në Buenos Aires dhe ishte plot tensione që kulmuan në minutën e 20-të kur një Lionel Messi i frustruar filloi të godiste Mathias Oliverën, i cili më parë ishte përplasur me Rodrigo De Paulin.

“Më mirë të mos them atë që mendoj, por ata të rinj duhet të mësojnë të respektojnë të moshuarit”, tha Messi pas ndeshjes për incidentin, pas së cilës ai nuk mori as karton të verdhë.

Meqë ra fjala, golin e parë për Uruguain e shënoi Ronaldo Araujo në minutën e 42-të, ndërsa rezultatin përfundimtar e shënoi Darwin Nunez në minutën e 87-të.

Argjentina është ende kryesuese në kualifikuese me 12 pikë dhe Uruguai është në vendin e dytë me dy pikë më pak.

Standings provided by Sofascore

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci