Të fundit

Shpërthim afër qendrës së kontrollit teknik të automjeteve në veri të Mitrovicës

Një shpërthim në Mitrovicë të Veriut ka ndodhur në mbrëmjen e 15 nëntorit afër qendrës së kontrollit teknik të automjeteve në veri.

Sipas policisë, si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar muret e një objekti dhe dritaret e një banese.

Policia ka dal në vendin e ngjarjes dhe hetimet po vazhdojnë.

Më 1 dhjetor përfundon afati i paracaktuar nga Qeveria e Kosovës për ri-regjistrimin e automjeteve me targa ilegale serbe në RKS. Pas kësaj date, automjetet me targa ilegale nuk do të kenë mundësi që të regjistrohen në Kosovë.

Nga 1 nëntori deri më tani, janë regjistruar 1 mijë e 660 automjete.

Procesi i regjistrimit të veturave nga targat ilegale serbe në targa RKS po vazhdon me një interesim të shtuar.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci