Të fundit

Reagimi i pabesueshëm i babait të Luis Diaz pasi djali i tij shënoi dy herë kundër Brazilit

Babai i sulmuesit Luis Diaz ishte dëshmitar i djalit të tij që shënoi dy herë për Kolumbinë kundër Brazilit, vetëm disa ditë pasi u lirua nga rrëmbyesit.

Diaz shënoi dy gola në katër minuta për të zhvlerësuar golin e Gabriel Martinellit në pjesën e parë dhe vulosi fitoren në ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës kundër Selecaos të premten në mëngjes.

Është hera e parë që Kolumbia ka mundur rivalët e saj të Amerikës së Jugut në tetë vjet, pasi skuadra e Nestor Lorenzo doli e treta në renditjen kualifikuese.

Mbrëmja u bë edhe më e veçantë nga babai i Diazit, Manuel, i cili ishte në tribunë për të parë lojën e djalit të tij.

Ai nuk ishte në gjendje t’i përmbante emocionet e tij kur Diaz shënoi golin e fitores, duke parë qiellin me krahët e shtrirë.

Vetëm javën e kaluar, babai i Diazit u ribashkua me familjen e tij pasi iu dorëzua Kombeve të Bashkuara dhe zyrtarëve të kishës katolike nga anëtarët e grupit gueril ELN.

Ai u rrëmbye më 28 tetor në qytetin e tij të lindjes, Barrancas, së bashku me nënën e Diazit, e cila u la e lirë brenda pak orësh.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci