Të fundit

Nis takimi i jashtëzakonshëm i KPK-së: Këta janë katër kandidatët për Kryeprokuror të Speciales

Zejnullah Gashi, është kandidati i vetëm për pozitën e Kryeprokuror të Prokurorisë Themelore në Prishtinë, ndërsa garës për Kryeprokuror të Prokurorisë Speciale, i kanë mësyrë katër prokurorë, Blerim Isufaj, Valdet Gashi, Atdhe Dema dhe Naim Abazi.

Kështu u tha në mbledhjen e Këshillit Prokurorial të Kosovës.

Zëvendëskryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Veton Shabani, tha se kandidatja Florie Shamolli nuk i ka plotësuar kriteret e përcaktuara me ligj.

“Në bazë të informatave të siguruara nga Sekretariati rezulton se kandidatja Florie Shamolli nuk i ka plotësuar kriteret e përcaktuara me ligj”, tha ai.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci