Të fundit

Ndryshon klasifikimi në Premier Ligë, skuadrës së njohur angleze i hiqen 10 pikë

Federata e Futbollit e Anglisë ka marrë vendim që ta ndëshkojë me heqje prej 10 pikëve skuadrën e njohur angleze, Everton.

Sipas njoftimit, Evertoni i janë hequr 10 pikë për shkak të shkelje të rregullave të fitimit dhe qëndrueshmërisë.

Menjëherë pas këtij vendimi ka reguar klubi anglez duke u shprehur të zhgënjyer me këtë vendim.

“Jemi të tronditur dhe të zhgënjyer”, thuhet në njoftimin e klubit. Ata janë zotuar se do të apelojnë kundër këtij vendimi.

Pas 12 xhirove të zhvilluara skuadra e Everton ka 14 pikë, ndërkaq me këtë vendim ata do të bien në pozitën e fundit në tabelë me vetëm katër pikë, po aq sa edhe Burnley.

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci