Të fundit

Drilon Gashi emërohet ambasador i Kosovës në Poloni

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka bërë të ditur se e ka emëruar Drilon Gashi si shef të misionit diplomatik të Kosovës në Varshavë të Polonisë.

Osmani tha se ky shënon një moment historik dhe të rëndësishëm në marrëdhëniet mes dy vendeve.

“Jam e lumtur që kemi emëruar z. Drilon Gashi, një kosovaro-amerikan i suksesshëm, si shef të misionit tonë në Varshavë”.

“Ky shënon një moment historik të rëndësishëm në marrëdhëniet tona dhe pasqyron angazhimin tonë për të nxitur lidhje edhe më të forta midis Kosovës dhe Polonisë”, shkroi Osmani.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci