Të fundit

VIDEO/ Bislimi ia huq keq, e ngatërron Scholzin me kancelarin historik gjerman

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dje ka qëndruar në Bruksel për takime me emisarin e BE’së Miroslav Lajçak.

Atje ka thënë se ka folur për planin e zbatimit të marrëveshjes.

Pasi ka dalë për të folur me gazetarët, Bislimi ka përmendur takimin e tetorit në Bruksel ku Kurti ka takuar Presidentin e Francës Emmanuel Macron, Kryeministren e Italisë Giorga Meloni dhe Kancelarin e Gjermanisë Olaf Scholz.

Por, këtij të fundit ia ka ngatërruar emrin duke e quajtur Kancelari Kohl, pra me kancelarin historik gjerman, gjatë qeverisjes së të cilit kishte ndodhur unifikimi i Gjermanisë.

Nuk dihet megjithatë nga çfarë mendimesh mund të jetë nxitur gafa simpatike e Bislimit.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci