Të fundit

​Shiu shkakton probleme në qarkullimin e veturave në disa rrugë të Prishtinës

Shiu që ka rënë sot ka vështirësuar qarkullimin e veturave në disa rrugë të kryeqytetit.

Në disa rrugë ka pasur edhe vërshime për shkak të sasisë së madhe të shiut.

Në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, përkatësisht në Shkabaj, rruga poshtë urës është vështirë e kalueshme për shkak të grumbullimit të ujit nga reshjet e mëdha të shiut.

Në ndihmë të veturave janë të pranishëm edhe bartësit e veturave, të cilët kanë dalë në teren për t’i mundësuar kalimin veturave tashmë të bllokuara në ujë.

Ndryshe, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës për sot kishte paralajmëruar mot të vranët dhe reshje të shiut.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci