Të fundit

Ambasadori palestinez në përqafim të ngrohtë me Sheshelin, Selimi: Prandaj s’flas për Gazën

Ish-kryediplomati kosovar, Petrit Selimi, ka reaguar për takimin e ambasadorit të Palestinës në Beograd me politikanin famëkeq serb, Vojsllav Sheshel.

Selimi thotë se ambasadori palestinez po e takon në mënyrë miqësore një nga personazhet më të këqij në faqe të dheut, një kriminel lufte që ka marrë pjesë drejtpërdrejt në gjenocidin kundër myslimanëve në Bosnjë, kroatëve dhe kosovarëve.

Ai thotë se këto episode janë edhe një nga arsyet pse nuk flet për Gazën.

“Ambasadori palestinez në Serbi po takon miqësisht një nga personazhet më të këqij në faqen e dheut, një kriminel lufte që është pjesëmarrës i drejtpërdrejtë në gjenocidin kundër myslimanëve boshnjakë, kroatëve dhe kosovarëve. Këto episode janë një nga arsyet pse nuk flas për Gazën. Turp”, ka shkruar Selimi.

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci