Të fundit

​Kurti e pret në takim Bajran diskutojnë për zhvillimet në Fondin e Kursimeve Pensionale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, takuan sot kryesuesin e ri të Bordit të Fondit të Kursimeve Pensionale, Emanuel Bajra, me të cilin kanë diskutuar mbi zhvillimet e fundit në tregjet financiare dhe Fondin e Kursimeve Pensionale.

Në një komunikatë për media thuhet se në takim, po ashtu, u diskutua edhe për planet e bordit të ri për përmirësimin e vazhdueshëm të performancës së Fondit.

Kurti me këtë rast u shpreh i gatshëm të ofrojë mbështetjen e nevojshme për Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës, duke theksuar rëndësinë që ky institucion ka për kontribuuesit dhe ekonominë e vendit.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci