Të fundit

​“Dardanët” e rinj të fortë për Ukrainën, marrin kreun e grupit në kualifikimet e Evropianit

Kombëtarja e Kosovës në grupmoshat U19 e ka shkatërruar sot si mysafire atë të Ukrainës, në ndeshjen që ishte në kuadër të grupit të 7-të të turneut kualifikues për Kampionatin Evropian Euro 2024 në grupmoshat U19.

“Dardanët” e rinj e mposhtën Ukrainën në rolin e mysafirit me rezultat të thellë 4:0.

Golat për Kosovën U19 i shënuan Elvir Gashijani (minuta e 22’ dhe 79’), Eliot Bujupi (minuta e 64’) dhe Elmedin Rama (minuta e 90+2’).

Me këtë fitore, Kosova U19 ngjitet në vendin e parë në Grupin 7 në kuotën e katër pikëve, krahas Ukrainës që renditet në vendin e tretë me tri pikë.

Rezultati final i ndeshjes, 4:0 në favor të Kosovës U19.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci