Të fundit

Ndryshime të mëdha në minutat e fundit, Yakin pritet të luaj ndryshe ndaj Kosovës

Përzgjedhësi Murat Yakin thuhet se do të bëjë ndryshime të mëdha në formacionin e Zvicrës para përballjes me Kosovën.

Zvicra do të jetë nikoqire e Kosovës sot në Basel, ku të dyja skuadrat do të synojnë pikët e plota. Kosova për të mbajtur gjallë shpresat e Zvicra për të siguruar kualifikimin.

Përzgjedhësi Yakin është kritikuar mjaftueshëm para përballjes me Kosovën për shkak të rezultateve jo të mira, teksa pak orë para fillimit të takimit thuhet se selektori zvicran do të bëjë ndryshime të mëdha në formacionin startues.

Sipas informacioneve të “20 Minutes”, Yann Sommer është në portë, edhe pse në fakt ishte rënë dakord ndryshe. Megjithatë, Gregor Kobel është i lënduar dhe nuk është në dispozicion.

Në mbrojtje, megjithatë, ka ndryshime masive: pas kartonit të kuq të Edimilson Fernandes, trajneri i Natit nuk ka më asnjë mbrojtës të djathtë në skuadër. Prandaj Eray Comert do të fillojë në anën e djathtë. Ka një surprizë të madhe në të majtë: veterani Ricardo Rodriguez është hequr nga formacioni startues.

Pas barazimit 1-1 kundër Izraelit, ai ishte i vetmi lojtar që nxirrte vetëbesim: “Thjesht duhet të qëndrojmë pozitiv tani, të qëndrojmë të qetë”. Tani nuk i lejohet të luajë kundër Kosovës: për të luan mbrojtësi i YB, Ulisses Garcia. Manuel Akanji dhe Nico Elvedi startojnë në qendrën e mbrojtjes, Cédric Zesiger zë një vend në pankinë pranë Fabian Schär.

Ndërkohë, Yakin nuk ndryshon asgjë në mesfushë. Sipas informacioneve të 20 minutave, një tjetër lojtar i rregullt, Remo Freuler, ka qenë i lëkundur. Kolegu i Bolonjës, Michel Aebischer duhet të kishte ardhur në ekip për të.

Por të shtunën roli është mbrapsht: Freuler është në formacionin startues me Denis Zakaria dhe kapitenin Granit Xhaka. Ashtu siç pritej, Xherdan Shaqiri është rikthyer në formacionin titullar në sulm. Ruben Varges do të rrotullohet sërish në krahun e majtë dhe Noah Okafor do të startojë në ballë, ashtu siç bëri kundër Izraelit.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci