Të fundit

Xhaka deklarohet për problemet e Zvicrës

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka thënë se e rëndësishme është që janë kualifikuar në Euro 2024.

“Mund të jemi të lumtur dhe jemi të lumtur në fakt. Nuk ishte e garantuar që do të kualifikohemi për herë të gjashtë rresht. Natyrisht, nuk është mirë që kemi pranuar gol tjetër të vonshëm. Nuk kemi përfituar nga rastet tona në ndeshjen ndaj Izraelit. Momentalisht po duket se kundërshtarët shënojnë nga secili rast që krijojnë. Ne luajmë futboll të mirë dhe krijojmë shumë raste, por nuk fitojmë. Jemi të pamposhtur, por disi ende ka probleme. Sonte nuk dua të flas për trajnerin. Unë luaj ku më vendos ai. Kjo është e tëra”, ka thënë Xhaka për SRF.

Zvicra dhe Kosova barazuan 1:1 në Bazel të shtunën në mbrëmje. Barazimi i mjaftoi Zvicrës për kualifikim.

Pos Zvicrës, nga grupi u kualifikua edhe Rumania.

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci