Të fundit

Abdixhiku kujton veprimtarët e LDK-së: Qofshim të aftë ta ruajmë atë që ndërtuat ju

Lumir Abdixhiku, ka mbajtur fjalimin e tij në Kuvendin e 10-të Zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ai ka nderuar lart veprën e themeltarëve të kësaj partie, të atyre që janë gjallë dhe të atyre që nuk jetojnë më.

Numri një aktual i LDK-së, kujtoi në veçanti veprën e presidentit historik, Ibrahim Rugova.

“Qofshim të aftë ta ruajmë atë që ndërtuat ju”, tha Abdixhiku.

LDK-ja sot po e mban Kuvendin e radhës Zgjedhor, ku do të zgjidhjen strukturat udhëheqëse të këtij subjekti.

Në garë aktualisht për të parin e Lidhjes Demokratike janë, kryetari aktual Lumir Abdixhiku dhe Faton Bislimi.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci