Të fundit

​Kuvendi zgjedhor i LDK-së, Faton Bislimit nuk ia japin fjalën

Ish-deputeti Faton Bislimi po injorohet nga gjashtë anëtarët e Kryesisë së punës së Kuvendit të dhjetë Zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK).

Ai pasi është njoftuar se nuk ka të drejtë kandidimi për kryetar të partisë pasi nuk është delegat i zgjedhur, kërkoi fjalën nga Kryesia e punës, por këta të fundit nuk e lejuan që të flasë.

Më herët, nënkryetari i LDK-së, Gazmend Muhaxheri komentoi pretendimin e Faton Bislimit për të qenë kandidat për kryetar të LDK-së.

Ai tha se “ata që nuk kanë marrë pjesë në procesin zgjedhor, nuk janë kandidatë”.

“A keni dëgjuar ndonjë parti të ndodhë të vijë dikush tjetër dhe të thotë po dua të bëhem kryetar i partisë dhe të bëhem delegat. Shko pyeteni këta në LVV a ka bërë vaki, ose në PDK ose në Aleancë… Ke qenë pjesë po nuk ke marrë pjesë në proces zgjedhor, nuk je kandidat”, tha Muhaxheri.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci