Të fundit

Abdixhiku: Zgjedhjet në LDK janë gjithmonë festë

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka folur për punën që është bërë në këtë parti dhe rezultatet që janë arritur në zgjedhjet e fundit lokale të mbajtur në Kosovë. Ai theksuar se pas zgjedhjeve lokale janë marrë me çështje të brendshme të partisë.

Abdixhiku uroj delegatët e përzgjedhur për detyrën dhe përgjegjësinë që e kanë marrë, duke ju thënë se “keni marrë më të shenjtën dhe njëkohësisht me të shtrenjtën, besimin e anëtarësisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës”.

“Keni marrë detyrën e dërgimit të kësaj përgjegjësie drejt organeve të reja të partisë për t’i dhënë prirje e orientim gjatë katër viteve të ardhshme, jo vetëm LDK-së por edhe gjithë Republikës së Kosovës”, tha Abdixhiku.

Ai tha se zgjedhjet në LDK janë gjithmonë festë, sepse sipas tij ato manifestojnë vetë themelin e besimit ideologjik të LDK-së. Sipas, tij LDK programin politik e mban program kombëtar për Kosovën. Abdixhiku tha se LDK është rizgjuar edhe në mërgatë.

Tutje, kreu i LDK-së tha se niveli i masivizimit demokratik është shenjë e një thirrje e një kushtrimi të anëtarësisë si pritje e tyre ndaj secilit prej nesh, duke cituar se pritjen duhet ta ushtrojnë secili nga si të djathtë, patriot e besimtar të republikës e mbi të gjitha si ndjekës të denjë të arkitektit të republikës atit themeltar të Kosovës, ish-presidentin Ibrahim Rugova.

Sipas tij, projekti identitar i LDK-së është, një Kosovë e pavarur e sovrane e anëtarësuar në NATO dhe BE e me miqësi të përhershme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës..

Në këtë kuvend po merr pjesë edhe eurodeputeti austriak, Lukas Mandl. Abdixhiku e falënderoi atë për punën që ka bërë në të mirë të Kosovës.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci