Të fundit

Abdixhiku: Kosova aspiron për hyrje në strukturat euroatlantike

Pas Kuvendit të dhjetë Zgjedhor, ku kryetar i rizgjodh Lumir Abdixhiku, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) është duke mbajtur Konventën Programore “Rruga e re për Kosovën”.

Kryetari i sapozgjedhur Lumir Abdixhiku tha se Kosova është shtet i pavarur dhe me aspirata për anëtarësim në strukturat euroatlantike.

“Anëtarësimi në NATO e BE, ishte projekti ynë dje e është edhe sot dhe do të jetë projekti ynë edhe nesër,” u shpreh ai.

Me 333 vota pro, Lumir Abdixhiku është zgjedhur sërish në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ai ishte kandidati i vetëm për kryetar, pasi Faton Bislimit nuk iu aprovua kandidatura.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci