Të fundit

Shënoi nga mesfusha, Mbappe: Është talent, fituam 14-0 sepse donim të thyenim rekordin

Franca theu rekordin e vetë në ndeshjen ndaj Gjibraltarit, të cilën e fitoi me rezultatin 14-0, ndërsa fitorja më e thellë e saj kishte qenë 10-0 në 1996.

Duke folur pas këtij takimi, që u luajt të shtunën në mbrëmje dhe në të cilin realizoi “hat-trick”, Kylian Mbappe e vendosi theksin te goli që shënoi nga mesfusha, ndërsa u shpreh me shaka se duhet talent për ta realizuar.

“Goli nga mesfusha? Është talent. Kisha 20-25 minuta që e shikoja portierin, ai ishte shumë i avancuar dhe e bëra. Unë qëllova instinktivisht”, tha ai.

Ndërsa sa i përket triumfit me rezultatin më të thellë ndonjëherë, Mbappe shtoi se donin të thyenin rekordin dhe ia dolën.

“Ne donim të thyenim rekordin kundër Azerbajxhanit, (10-0 në 1996) dhe në fund ia dolëm”, deklaroi sulmuesi i Paris Saint-Germain.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci