Të fundit

Vërshimet në Rahovec: Kompensohen të dëmtuarit, pas një viti

Banorët e Rahovecit janë kompensuar tash për dëmet nga vërshimet e 17 shtatorit të vitit të kaluar.

Ndihma qeveritare u vlerësua të jetë e vonshme. Gjithsesi, përfituesit  e 90% të dëmeve e që janë 323 familje, thanë se paratë do ti përdorin për renovime.

Drejtori për ekonomi, zhvillim dhe turizëm, Erhan Morina, tha se si komunë kanë marrë masat e nevojshme në hapjen dhe rregullimin e shtretërve të përrenjve me qëllim që të mos përsëriten dëmtime si ato të 17 shtatorit të 2022-ës./KlanKosova

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci