Të fundit

Gazetari Arlind Sadiku: Gliha do të shkarkohet, Kosova është në negociata me këtë trajner

Ndeshja ndaj Bjellorusisë do të jetë e fundit si trajner i Kosovës për Primozh Gliha, sipas gazetarit Arlind Sadiku.

Sadiku ka thënë se Federata e Futbollit të Kosovës ka nisur tashmë negociatat për emërimin e selektorit të ri të kombëtares A.

Të dielën në Klan Kosova, ai tha se drejtuesit e federatës kanë filluar negociatat me kandidatët e mundshëm dhe një nga emrat është Nenad Graçan, 61-vjeç, i cili aktualisht është trajner i Kombëtares së Kroacisë për femra.

Më parë, Graçan ka shërbyer si trajner i kombëtares kroate U-21 për gjashtë vite me radhë.

Gjatë udhëheqjes së tij nga 2013 deri më 2019, Graçan e ka kualifikuar Kroacinë U-21 një herë në Kampionatin Evropian.

 

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci