Të fundit

Një familje shqiptare evakuohet nga Gaza

Një familje shqiptare gjashtë anëtarëshe është evakuar nga Gaza.

Lajmi u bë i ditur nga ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani.

Hasani tha se ata do t’i bashkohen pjesës tjetër të familjes që mbërritën në Shqipëri në fillim të këtij muaji.

“Operacioni sfidues përfundoi me sukses sot në mesditë, falë bashkëpunimit të diplomatëve tanë në Tel Aviv dhe Kajro si dhe Ministrive të Jashtme të Izraelit dhe Egjiptit. Mirënjohje të gjithë kolegëve të përfshirë në këtë proces”, ka shkruar Hasani në rrjetet sociale.

Nga 7 tetori, në Rripin e Gazës po vazhdojnë luftimet mes Hamasit dhe Izraelit.

Mijëra vetë, në mesin e të cilëve gra dhe fëmijë humbën jetën si pasojë me luftimeve.

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci