Të fundit

Franca ia konfirmon Osmanit mbështetjen për dialogun

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani është takuar me përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz.

Kështu bëri të ditur ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Gueroti cili ishte i pranishëm.

Me anë të një postimi në “X”, Guerot tha se Franca e mbështet në nivelin më të lartë dialogun e lehtësuar nga BE-ja.

“Jam shumë i nderuar të pres Presidenten Vjosa Osmani-Sadriu për një shkëmbim të parë me të dërguarin special të Francës,  René TroccazShkëmbim shumë i mirë për marrëdhëniet tona dypalëshe dhe për mbështetjen e Francës në nivelin më të lartë për dialogun e lehtësuar nga BE”, ka thënë Guerot.

 

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci