Të fundit

AAK kërkon rritje të buxhetit për arsimin universitar dhe parauniversitar

Deputeti i Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Shemsedin Dreshaj, në emër të partisë, ka kërkuar që të rritet buxheti për arsimin universitar dhe atë parauniversitar.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Dreshaj ka thënë se kjo rritje duhet të jetë nga 3.5% BPV-së në 7%.

“Në emër të Grupit Parlamentar të AAK-së sot kam përgatitur Amandamentin për rritjen e buxhetit për arsimin universitar dhe atë parauniversitar nga 3.5 përqind BPV-së në 7 përqind.

Kam kërkuar që të krijohet një vijë e veçantë buxhetore për hulumtime shkencore, ashtu siç obligohemi edhe me MSA”, ka thënë Dreshaj.

Video nga Paradoks

“Jemi dëshmitarë të fenomenit të eskortave”: Kirurgu plastik pyetet për operacionet plastike te vajzat shqiptare, flet mbi arsyet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci