Të fundit

Ramadani: Po priten drunjtë nga Serbia në kufirin me Kosovën, ushtarakët e dinë çfarë do të thotë kjo

Burim Ramadani, ish-kryeinspektori i Agjencisë Kosovare për Inteligjencë (AKI), ka thënë se Serbia brenda territorit të saj në anën të Kosovës është duke i prerë drunjët.

Sipas Ramadanit kjo nuk është shenjë e mirë, pasi nënkupton “pastrimi terreni”.

Në emisionin “Pressing” po diskutohet nëse ka rrezik për luftë, pas sulmit terrorist të 24 shtatorit, si dhe deklaratave të presidenti të Ukrainës Volodymyr Zelensky që “ka informacione që Rusia po planifikon konflikt në Ballkan”.

“Në nivele të caktuara ka prerje të drurëve, pashtrim terreni në kufij të Kosovës dhe Serbisë nga ana e Serbisë, për të cilën duket qartë që e ka bërë qeveria e Serbisë. Ushtaraket e dinë më mirë që është pastrim i terrenit, për veprime ogurzeza, jo për veprime normale të bashkëpunimit”, ka thënë Ramadani.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci