Të fundit

Kosova e mbyll me humbje kampanjën kualifikuese për Evropian

Nga synimet për kualifikimet në Evropian, Kosova ka mbetur në pozitën e parafundit në Grupin I të kampanjës kualifikuese për “Euro 2024”.

Përfaqësuesja e Kosovës nuk ka arritur të marrë fitore në shtëpi në ndeshjen e fundit, duke u mposhtur nga Bjellorusia me rezultat 1:0.

Përkundër se dominuan ndeshjen, mysafirët u treguan më konkret duke realizuar gol në aksionin e tyre të parë dhe të vetëm.

Me këtë humbje, Kosova ka rënë në pozitën e pestë në Grupin I, me vetëm 11 pikë nga 10 ndeshje të zhvilluara.

Nga 10 ndeshjet e zhvilluara, Kosova ka vetëm 2 fitore, ndërkaq ka pësuar tri humbje e ka barazuar pesë herë.

Fillimisht synimet e Kosovës ishin kualifikimi për në Evropian, por që gjatë rrugës objektivat ndryshuan e madje as ata nuk u arritën në fund.

Nga Grupi I për në Evropian janë kualifikuar Rumania dhe Zvicra.

 

Video nga Paradoks

Kirurgu plastik komenton ndërhyrjet estetike te politikanët – ka një rekomandim për Kurtin: “Vetulla i është leshu poshtë, duhet ta bëjë një ndërhyrje”

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci