Të fundit

Osmani e Aliu në Dubai, marrin pjesë samitin për veprime ndaj ndryshimeve klimatike

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, së bashku me ministrin e Infrastrukturës, Librun Aliun, kanë marrë pjesë në “World Climate Action Summit” në Dubai, që ka të bëjë me ndryshimet klimatike.

Ata kanë shkrepur një fotografi së bashku me ish-sekretarin amerikan, John Kerry, raporton Klan Kosova.

“Përfundimi i ‘Ëorld Climate Action Summit’, ku edhe Kosova i është bashkangjitur komunitetit ndërkombëtar në dedikimin për trefishimin e energjisë së rinovueshme dhe dyfishimin e efiçiencës së energjisë deri më 2030”, ka shkruar Ali në Facebook.

“Së bashku me Presidenten Osmani, e me mikun tonë ish-sekretarin z. John Kerry, dëgjuam fjalimin përmbyllës e inspirues për veprimet ndaj ndryshimeve klimatike, nga Zv. Presidentja e Sh.B.A-ve, znj. Kamala Harris”, ka thënë ai.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci