Të fundit

Mbretëria e Bashkuar do të kryejë vëzhgime mbi Izrael dhe Gaza për gjetjen e pengjeve

Mbretëria e Bashkuar do të kryejë fluturime vëzhgimi mbi Izrael dhe Gaza si pjesë e përpjekjeve për shpëtimin e pengjeve.

Ministria e Mbrojtjes tha se avioni i vëzhgimit “do të jetë i paarmatosur, nuk do të ketë një rol luftarak dhe do të ketë për detyrë vetëm gjetjen e pengjeve”.

“Vetëm informacioni në lidhje me shpëtimin e pengjeve do t’u kalohet autoriteteve përkatëse përgjegjëse për shpëtimin e pengjeve”, tha ministria në një deklaratë.

Fluturimet do të kryhen mbi Mesdheun Lindor, duke përfshirë operimin në hapësirën ajrore mbi Izrael dhe Gaza, raporton Sky News.

Ministria e Mbrojtjes tha se qeveria e Mbretërisë së Bashkuar kishte “punuar me partnerë në të gjithë rajonin për të siguruar lirimin e pengjeve, përfshirë shtetasit britanikë, të cilët janë rrëmbyer” që nga sulmet e Hamasit më 7 tetor.

“Siguria e shtetasve britanikë është prioriteti ynë më i madh”, tha ai.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci