Të fundit

“Vrasja e Liridonës është e zbardhur”, ish-prokurori: Këto janë dy motivet kryesore

Ish-prokurori shqiptar Besnik Muçi është shprehur se dy motivet kryesore që mund të kenë çuar në vrasjen e Liridona Ademajt nga bashkëshorti i saj, Naim Murseli, janë problemet familjare ose një motiv financiar.

Muçi gjithashtu tha se është e vështirë që qëllimin e vërtetë të ngjarjes ta mësojmë nga autori.

“Kur thashë që ngjarja është e zbardhur, në të gjitha elementët e saj ngjarja është e zbardhur. Elementi subjektiv është vrasje me paramendim. Qëndrimi psikik i autorit me ngjarjen është që ai ka pasur qëllim vrasjen e bashkëshortes”, tha Muçi.

“Është e vështirë që motivin dhe qëllimin e ngjarjes ta marrim nga autori. Ne nga të gjithë rrethanat objektive, duhet të nxjerrim qëllimin subjektiv të autorit. Duke parë që ngjarja dhe fshehja e saj ka qenë e mirë organizuar, tregon që ka pasur një motiv shumë të fortë”.

Sipas tij vrasja mund të kenë qenë për motive familjare që kanë qenë private, ose motiv financiar.

“Unë them që këto dyja janë motivet kryesore që e kanë çuar atë në këtë ngjarje”, është shprehur Muçi, për Euronews Albania.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci