Të fundit

Albin Kurti e pyet politikanin serb: A është Beogradi aq i bukur dhe interesant sa kur ishim student?

Politikani liberal i Serbisë, Cedomir Jovanovic, ka publikuar një video në profilin e tij në “twitter” teksa ka treguar se është rrugës për ta takuar kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurtin.

“Rrugës për në Prishtinë për takim me Kurtin”, ka shkruar ai.

“Më vjen keq që nuk po shihni reagimet e policëve serbë dhe shqiptarë, serbi thotë “na ndihmoni të kuptojmë njëri-tjetrin” shqiptari duke buzëqeshur duke i zgjatur dorën “mirëseerdhët për serbët e Kosovës, na ruaj që të gjithë ne të jetojmë”, ka shkruar ai.

Më tej, Jovanoviq ka treguar se çfarë e ka pyetur kryeministri kosovar për Beogradin.

“Kurti:“A është Beogradi aq interesant dhe i bukur sa kur ishim studentë?” Jovanoviq përgjigjet “edhe më interesant dhe më bukur shumë…si Prishtina!”, ka shkruar Jovanoviq në rrjetin social “X”.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci