Të fundit

Protesta kundër vrasjes së grave në Prishtinë, policia krijon kordon para qeverisë

Me moton “Nuk ka paqe pa sigurinë e grave” në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë po protestohet në kërkim të drejtësisë për vrasjen mizore të Liridona Ademajt më 29 nëntor dhe për të gjitha gratë që u vranë në Kosovë.

Në këtë aktivitet po marrin pjesë shumë qytetarë dhe aktivistë nga shoqëria civile.

Protestuesit kanë shkuar edhe në afërsi të objektit të qeverisë, aty ku policia për të ofruar siguri kanë krijuar një kordon.

Protestuesit kanë kërkuar nga zyrtarët policorë të lejojnë kalimin e këtij kordoni.

 

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci