Të fundit

​Ky është trajneri i parë që shkarkohet këtë sezon në Premier Ligë

Paul Heckingbottom është bërë trajneri i parë që shkarkohet në këtë sezon të Premier Ligës, pasi e humbi punën e tij te Sheffield United.

Nën urdhrat e Heckingbottom, Sheffield ka marrë vetëm pesë pikë nga 14 ndeshjet e zhvilluara deri tani në Premier Ligë.

Këto 14 ndeshje përfshinë një humbje 8:0 në shtëpi nga Newcastle, 5:0 nga Arsenali në muajin tetor dhe një tjetër humbje 5:0 nga Burnley, ku ndeshja kundër këtij të fundit rezultoi të ishte e fundit e Heckingbottom në krye të Sheffield.

Ndërkaq, vetëm një orë pasi që publikoi lajmin për shkarkimin e Heckingbottom, Sheffield njoftoi se trajneri i ri i klubit do të jetë, Chris Wilder.

Wilder ka qenë në të kaluarën trajner i Sheffield United, ku drejtoi klubin në 227 ndeshje nga maji i 2016-ës deri në mars të vitit 2021, kur edhe ai u largua nga klubi.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci