Të fundit

Ndotja alarmante e ajrit, IKSHKP u bën thirrje qytetarëve të rrinë brenda

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), ka njoftuar se ndotja e ajrit është jo e shëndetshme sonte në Prishtinë.

Për këtë IKShPK, ka kërkuar që të qëndrojnë brenda.

”Ajri jo i shēndoshē sonte nē Prishtinē! Të redukohen daljet në qytet dhe nē vendet me ajër të ndotur, sidomos në mëngjes dhe mbrëmje, e sidomos personat që kanë sëmundje kronike të sistemit kardiovaskular dhe respirator, fëmijët dhe shtatzënat”, thuhet në njoftim.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci