Të fundit

Presidenti iranian pretendon se “gjenocidi” po shpaloset në Gaza

Presidenti iranian Ebrahim Raisi pretendon se vendet perëndimore po mbështesin një “gjenocid” në Rripin e Gazës, në lidhje me bombardimet e Izraelit ndaj enklavës së rrethuar palestineze, sipas Reuters.

Duke folur gjatë një vizite në Moskë, Raisi tha se ishte e nevojshme që bombardimet të ndaleshin “sa më shpejt të ishte e mundur” dhe shtoi se ishte “për keqardhje” që organizatat ndërkombëtare nuk kanë qenë efektive në ndalimin e dhunës.

Irani ka qenë një nga sponsorët kryesorë të Hamasit gjatë viteve, duke ofruar ndihmë financiare, si dhe raketa dhe armë të tjera për grupin palestinez.

Ka raporte se Irani ishte përfshirë dhe i dha dritën jeshile sulmit brutal të Hamasit ndaj Izraelit më 7 tetor, megjithëse Teherani i ka mohuar këto akuza, shkruan Reuters.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci