Të fundit

Nuk dorëzohet Everton, befason Newcastle

Evertoni ka shënuar fitoren ndaj Newcastle me rezultat 3-0 në kuadër të javës së 15-të të Ligës Premier.

Pjesa e parë edhe përkundër shumë rasteve nuk solli gola, duke i dërguar skuadrat në pushim me rezultat të barabartë.

Loja u hap vetëm në 15 minutat e fundit, kur Dwight McNeil shënoi për 1-0.

Goli i dytë i Everton erdhi në minutën e 86-të, kur Abdoulaye Doucoure shënoi gol të bukur pas asistimit të Jack Harrison për 2-0.

Ndeshjen e mbylli goli i shënuar nga Beto në minutën e gjashtë të kohës shtesë.

Evertonit edhe pse iu hoqën 10 pikë për shkak të shkeljes së rregullave të Ligës Premier, ata vazhdojnë të luftojë për të qëndruar në elitë, pasi aktualisht janë jashtë zonës së rënies me 10 pikë, duke lënë pas Lutonin, Burleyn dhe Sheffield Unitedin.

 

 

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci