Të fundit

Blinken: Britania dhe ShBA-ja të vendosura që Ukraina të vazhdojë të qëndrojë në këmbët e veta

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken është shprehur se ShBA-ja dhe Britania e Madhe janë në “hap” kur bëhet fjalë për të siguruar që agresioni i Vladimir Putinit të mposhtet.

Ai thotë se janë të vendosur të sigurojnë që Ukraina të vazhdojë të qëndrojë fuqishëm në këmbët e veta, shkruan Sky News..

“Takimet tona e bënë shumë të qartë se mbetet një mbështetje e palëkundur për Ukrainën”, është shprehur Blinken.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci