Të fundit

​Juventusi mposht Napolin, rrëzon Interin nga pozita e liderit

Ka përfunduar derbi italian mes Juventusit dhe Napolit, ku ky i fundit ka pësuar humbjen e dytë me radhë në Serie A.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Allianz”, Juventusi e ka mposhtur Napolin me rezultat minimal 1:0.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Federico Gatti, i cili i siguroi fitoren “Zonjës së Vjetër” në minutën e 51’.

Me pikët e reja, Juventusi e rrëzon Napolin nga pozita e liderit në Serie A, ku tani renditet i pari me 36 pikë, një më shumë se Interi në vendin e dytë por me një ndeshje më pak të zhvilluar.

Në anën tjetër, Napoli zë vendin e pestë në tabelë në kuotën e 24 pikëve.

Rezultati final i ndeshjes, 1:0 në favor të Juventusit.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci