Të fundit

Olena Zelenska: Ukraina përballet me “rrezik vdekjeprurës” nëse Perëndimi tërhiqet

Zonja e parë e Ukrainës, Olena Zelenska, ka paralajmëruar se ukrainasit përballen me “rrezik vdekjeprurës” nëse Perëndimi tërhiqet për mbështetjen financiare për rezistencën kundër forcave të Vladimir Putinit.

Zonja Zelenska argumentoi se njerëzit në vendin e saj do të lihen të vdesin nëse bota lodhet duke ofruar mbështetje, në një intervistë me BBC, duke thënë: “Ne me të vërtetë kemi nevojë për ndihmën. Me fjalë të thjeshta, nuk mund të lodhemi nga kjo situatë, sepse nëse e bëjmë, vdesim”, raporton The Independent, transmeton Klankosova.tv.

“Dhe nëse bota lodhet, ata thjesht do të na lënë të vdesim”, shtoi ajo.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci