Të fundit

Batatina: Jam trajner i dëshmuar, u pa se kush është Llapi

Trajneri Tahir Batatina është ndarë mjaft i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj kampionëve në fuqi, Ballkanit.

Llapi arriti t’ia shkaktonte humbjen e parë sezonale Ballkanit, pas 15 ndeshjeve të zhvilluara.

I kënaqur me paraqitjen e futbollistëve të tij është ndarë trajneri llapjan, Tahir Bataina.

Ai ka deklaruar se kjo është fytyrë e vërtetë e Llapit, teksa nuk ka ngurruar të vlerësoj edhe veten.

“E dinë krejt kush më ka motivuar. Batatina nuk është trajner i provave, unë jam trajner i dëshmuar. Djemtë kanë bërë maksimumin. Besoj shumë në këta futbollistë dhe kjo ishte fytyra e vërtetë e Llapit. Nëse vazhdojmë kështu do ta mbërrijmë edhe Ballkanin. Përball kishim një kampion dhe ishte një ndeshje e mirë për superligën. Funksioni çdo repart mirë dhe të gjithë dhanë maksimumin. E mbuluam mirë kundërshtarin dhe shënuam në mënyrën më të mirë të mundshme. Do të bëjmë maksimumin, kurse Ballkanit i dëshiroj suksese në vazhdimësi. Mendoj se sot e patë kualitetin, por është me rëndësi të vazhdojmë më tutje, kam besim tek lojtarët dhe ata tek unë, nuk ka si të mungojë suksesi”, deklaroi Bataina.

Llapi vazhdon ndjekjen e Ballkanit në garën e Superligës, duke u poziconuar në pozitën e dytë në tabelë me 31 pikë, shtatë pikë më pak se Ballkani që ka dy ndeshje më pak të zhvilluara.

 

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci