Të fundit

El-Sisi dhe Putini flasin për armëpushim në Gaza

Presidenti egjiptian Abdel-Fattah el-Sisi dhe presidenti rus Vladimir Putin u zotuan të punojnë së bashku për të arritur një armëpushim në luftën midis Izraelit dhe Hamasit.

Diskutimi i tyre për zhvillimet rajonale u realizua përmes telefonit, bëri të ditur zëdhënësi presidencial egjiptian Ahmed Fahmy, raporton Al Jazeera.

“Të dy presidentët ranë dakord të vazhdojnë të veprojnë, seriozisht, për të arritur një armëpushim, duke theksuar nevojën imperative që komuniteti ndërkombëtar të marrë përgjegjësitë e tij në këtë drejtim”, tha ai në një deklaratë.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci