Të fundit

Ministria e Tregtisë publikon raportin vjetor, thotë se ka thyer rekord inspektimesh

Ministria e Tregtisë Ndëmarrësisë dhe Industrisë (MTNI), ka publikuar të arriturat e këtij viti si dhe planet për vitin e ardhshëm.

Numri i inspektimeve preku shifrat rekord me mbi 3079 inspektime të realizuara.

Mes shumë sukseseve që i ka listuar ministria, suksesi më madh i kësaj ministrie është vlerësuar arritja e marrëveshjes për pjesëmarrjen e Kosovës në njërin nga programet më të mëdha të Bashkimit Evropian, në vlerë prej 4.2 miliardë euro.

Për herë të parë gjatë vitit 2023 u nënshkrua marrëveshja për pjesëmarrjen e Kosovës në njërin nga programet më të mëdha të Bashkimit Evropian, në vlerë prej 4.2 miliard euro.

Negocimi për Marrëveshjen e Tregtisë së Lirë me shtetet e EFTA-së po avancon si asnjëherë më parë.

Në vitin 2023, për herë të parë në Republikën e Kosovës u regjistruan Treguesit Gjeografik si emërtime të mbrojtura të origjinës.

Numri i inspektimeve preku shifrat rekord me mbi 3079 inspektime të realizuara.

Për herë të parë u rregullua veprimtaria e udhërrëfyesve turistik (ciceronëve) në mënyrë që historia, kultura e trashëgimia jonë kulturore të prezantohet nga ciceronë të certifikuar dhe regjistruar në Republikën e Kosovës.

Plane të tjera të reja na presin në vitin 2024 me qëllim realizimin e prioriteteve të Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Bashkë, për qytetarët tanë dhe të mirën e përgjithshme!

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci