Të fundit

Tahiri: Qeveria Kurti po e bën Asociacionin

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, sot në një konferencë për media është shprehur se draft-statut, që është elementi bazë me të cilin themelohet Asociacioni, për herë të parë kemi me Qeverinë e Albin Kurtit.

Ai u shpreh se ky është propozim i angazhimit ne dialog për dy vjet dhe tha se është produkt i marrëveshjes së Ohrit dhe asaj të Brukselit.

“Draft-statut që është elementi bazë me të cilin themelohet Asociacioni, për herë të parë kemi me Qeverinë e Albin Kurtit. Sot z.Kurti mund të thotë se është propozim i atyre, i këtyre, mirëpo ky është propozim i angazhimit ne dialog për dy vjet”.

“Ky është produkt i marrëveshjes së Ohrit, ky është produkt i marrëveshjes së Brukselit, të vitit 2023 në shkurt dhe pastaj aneksit të Ohrit që ndodhi në shkurt të vitit 2023, pra Asociacioni pikënisjen e ka në vetëmenaxhimin e marrëveshjes së Ohrit”, është shprehur ai.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci